خانه / مدل / دانستنی های مد / اصطلاحات رایج در دنیای مد و فشن + عکس

اصطلاحات رایج در دنیای مد و فشن + عکس

امروزه در دنیای مد و فشن اصطلاحاتی استفاده می شود که دانستن آن ها برای علاقه مندان به این صنعت خالی از لطف نیست.
در این مقاله ونوس تمامی اصطلاحات موجود در دنیای مد و فشن بررسی شده است.


استایل آندروژینس

این سبک از لباس پوشیدن به گونه ای است که نمی توان جنسیت شخص را از روی لباس ها و یا استایلش تشخیص داد. در واقع در این استایل از لباس هایی استفاده می شود که هم برای آقایون و هم برای خانم ها مناسب است.

اکسسوری

به معنای وسیله ی جانبی است؛ در دنیای مد و فشن به تمام لوازم ثانویه که در کنار لباس های پوشیدنی استفاده می شود و جلوه زیبایی را به نمایش می گذارد که اکسسوری گفته می شود که حتی می تواند ایراد های یک لباس را بپوشاند.

شلوار برمودا

به شلوار های جذب و کوتاهی گفته می شود که مچ  پا معلوم باشد. اسم این شلوار از کشور برمودا که به دلیل گرمای زیاد باعث می شود شلوار های کوتاهی بپوشند گرفته شده است.

تاکسیدو

تاکسیدو یک لباس کاملا رسمی و نسبتا کلاسیک است که بیشتر در مجالس خیلی رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.
 این اصطلاح عموما برای استایل آقایان به کار گرفته می شود.می توان گفت این لباس مثل کت و شلوار است ولی تفاوت هایی دارد .

استایل گرانچ

 استایلی که در آن نظم و هماهنگی لباس ها اهمیت چندانی ندارد گرانچ گفته می شود. این سبک برای افرادی که دوست ندارند وقت زیادی برای انتخاب و هماهنگ کردن لباس هایشان بگذارند مناسب است.
یک استایل بی نظیر برای افراد شلخته محسوب می شود.

استایل کژوال

یک سبک راحت!
به طور خلاصه به استایل هایی می گویند که در آن از آیتم هایی استفاده می شود که حالتی کلاسیک و رسمی ندارند و می توان در تمام طول روز به راحتی از آنها استفاده کرد.

استایل مینیمال 

سادگی کلید اصلی این سبک است.
لباس هایی که هرگز از مد نمی افتند و فاقد هر گونه زرق و برقی می باشند، همیشه کارایی دارند و از رنگ های خنثی بیشترین بهره را می برند


آوانگارد یا مد پیشرو

به استایل هایی که به صورت خلاقانه با هدف شکستن کلیشه ها و پا گذاشتن به دنیایی جدید و مبتکرانه ابداع می شود. در استایل آوانگارد انتظار هر چیزی را می توان داشت و در هیچ زمینه ای محدویت نداشته و از قاعده و قوانین خاصی نیز پیروی نمی کند.

کمد لباس کپسولی

کمد های کپسولی فقط محل گذاشتن لباس های واجب و روزانه هستند و فضای زیادی ندارند .
چیدمان این کمد ها احتمالا هر فصل تغییر می کند.
کمد های کپسولی به شما کمک می کنند که لباس های روزانه مناسب برای سرکار ،پیاه روی ، قرارهای دوستانه و … را سریع تر انتخاب کنید و در استفاده از زمان صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.